Ako si vybrať topánky na turistiku

Vyberáš si topánky na turistiku? Chodí sa na hory výhradne vo vysokej obuvi? Patria sandále na chodník? Existujú univerzálne turistické topánky? Aký význam má membrána a kedy využívať topánky s membránou? Toto sú moje skúsenosti s najpodstatnejším kúskom turistickej výbavy.

Celý článok

Bivak a oheň

Dve činnosti, ktoré sú základom každého bushcraftu. Skôr ako sa pustíme do návodov, tipov a trikov, povedzme si niečo o etickej a environmentálnej stránke. Dodržiavanie nasledujúcich princípov by sa malo stať neoddeliteľnou súčasťou každého pobytu v prírode, keď sa v nej chystáš stráviť noc a využívať otvorený oheň.

Celý článok

Chodíš „poza“ turistickú značku?

Slovensko je popretkávané zhruba 15000 kilometrami značených turistických chodníkov. Mimo národných parkov a prírodných rezervácií je možné legálne z takého chodníka odbočiť. Čo by sme však pri týchto odbočkách mali rešpektovať a akými zásadami sa pri nich riadiť tak, aby sme navštívené miesta našli v neporušenom stave aj nabudúce?

Celý článok

Naozaj to potrebujem?

To je ti zázračná otázka. Otriasajú sa pri nej marketingové stratégie, výnálezca nových a nových pseudo-potrieb si pri nej trhá vlasy a prikladáš ňou špendlík k predajcovmu balóniku. Každý obchodník urobí všetko na svete, aby si si ju nepoložil(a). A práve preto by si ju mal(a) mať vo svojej povinnej výbave.

Celý článok

FOMO – skratka, ktorú by ste mali poznať

Sedel(a) si niekedy v spoločnosti priateľov plačúcich od smiechu spomínajúc na ich nedávny video chat, ktorého si sa nezúčastnil(a)? Na tvári kyslý úsmev a mozgové závity pracujú na 110% v snahe zachytiť skrytý obsah ich slov a zmysel tejto obrovskej zábavy. Je ti to povedomé? Potom už tušíš, čo je FOMO.

Celý článok